34752 Ataşehir/İstanbul

0 (216) 361 50 01

akademi@akademigd.com

Sektörel Hizmetler

Sektörel Hizmetler

Her türlü gayrimenkul kullanıcısının ihtiyaçlarına göre orta ve uzun vadede fayda analizinin yapılarak sektörel bazda gayrimenkullerin yerinde geliştirilmesi ya da farklı yatırım kanallarına yönlendirilmesi bakımından analiz edilerek değerleme hizmeti sunulmaktadır.

KONUT OFİS PERAKENDE ve EĞLENCE

 Konut mülküne yatırım yapıp alırken, satarken ve kiralarken, geliştiricilere, yatırımcılara, şirketlere ve bireylere vereceğimiz değerleme ve danışmanlık hizmetleriyle gayrimenkule dayalı riskleri tespit eder, gayrimenkul hakkında kullanıcıların alacakları kararlarda destek olunmaktadır.

Akademi olarak satın alma veya kiralama işlemlerinde gayrimenkul piyasasındaki profesyonellerimiz ofis varlıklarına yapılacak yatırımlar için piyasa araştırmasına dayalı olarak stratejiler geliştirerek değerleme ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Gayrimenkul değerleme çalışmasının ayrılmaz bir parçası olan, fizibilite etütleri ile uzmanlarımızın spesifik piyasa özellikleri hakkındaki tecrübelerine dayalı olarak mülkün değerini etkileyebilecek her türlü risk unsuru ve avantajları belirlenerek oluşturulan nakit akışları sonuçlarına göre müşterilere karar verme süreçlerine yardımcı olunması hedeflenmektedir.

Perakende ve eğlence sektörü değerleme ve danışmanlık hizmetleri kapsamında değişen piyasa koşullarına hakim olarak, gelişen tüketici taleplerine hakim olarak ve perakende sektöründeki eğilimlerin dikkatli takip edilmesi gereken önemli sektörlerden biridir. Sektör içi kullanımlar alışveriş merkezleri, alışveriş caddeleri üzerindeki perakende cadde mağazaları, yeme – içme alanları, restoranlar, sinema ve eğlence kompleksleri ile spor salonlarından oluşmaktadır. Tanımlanan bu alanlar kullanıcıların mutluluk merkezi olarak gördükleri donatılar oldukları için yer seçiminden, konsept gelişimine ve yönetiminin doğru seçilmesi gerekmektedir. Akademi profesyonelleri bu alanlarda yatırım yapacak geliştiriciler, kiracılar, satın alımlar için ulusal pazardaki perakende gayrimenkulleri için değerleme ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Akademi, geliştiricilere ve yönetimler için proje kapsamında gayrimenkulün yer seçim stratejisinden, konsept geliştirmesine dek birçok alanda hizmet sunmaktadır. Birçok perakende ve eğlence sektörü kapsamında profesyonellerimizin kapsamlı sektör bilgileri ve piyasa eğilimlerine bakış açıları sayesinde, gayrimenkul stratejilerinde sizlere destek sunmaktadır.

OTEL, HASTANE ve YURT ENDÜSTRİ ve LOJİSTİK

İçinde, turist, hasta ve öğrenci gibi konuk hizmetine dayalı sektörlere yönelik konaklama döngüsü boyunca tutarlı, düzenli gelir getirileri üreten gayrimenkullere yönelik yatırım stratejisi, değerleme ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Konaklamaya dayalı olarak oluşan sektör yatırımcılarına, ülkenin herhangi bir yerinde sahipleri ve işletmecileri oldukları gayrimenkuller için en iyi ve en etkin kullanımları ışığında konsept geliştirme önerileri, değerleme ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Konaklama sektöründe işletme döngüsünün her aşamasında, geniş bir değerleme ve danışmanlık hizmetleri yelpazesi sunulmaktadır. Her sınıfa ait otellerin, hastanelerin ve yurt sektörlerinde gelir getiren mülkler başlığında finansal ve hassasiyet analizleriyle danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Geliştiriciler, mülk sahipleri, yatırımcılar ve kiracılar adına endüstriyel varlıklarının ve portföylerinin değerleme ve danışmanlık hizmetleri kapsamında yatırım kararlarına profesyonel destek almaktadırlar. Endüstri ve lojistik pazardaki gayrimenkuller için lojistik, saha seçimi, yasa ve yönetmelikler bazında uzmanlığımızı uygulamaktayız. Yatırımlarınız adına doğru kararlar alabilmeniz için sizlerin partneriniz olarak yatırımlarınıza yön vermekteyiz. Mevcut koşullar ve gelişen trendler hakkında ulusal düzeyde ekonomik piyasalar ve pazar bilgilerimiz neticesinde üretim alanlarınızdan, lojistik depolardan, dağıtım merkezlerinden ve Ar-Ge tesislerinden oluşan gayrimenkullerinize değer katmaktayız.

ENERJİ ve AKARYAKIT

 Akademi enerji sektöründe farklı yatırım projelerini uluslararası kabul görmüş teknik analizler kullanarak değerler. Yatırımın ne kadar kazanç getireceğini, beklenen değerini, ne kadar kaybettirebileceğini, senaryo ve hassasiyet analizleriyle, iyi ve kötü olasılıklara göre değerlendirmenizi sağlamaktadır. Sektörel kırılımlara yönelik verdiğimiz hizmetler;

Hizmetlerimiz

İletişim

  • İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cd. Birman İş Merkezi No:23 Daire:17 Kat:7 34752 Ataşehir/İstanbul
  • 0 (216) 361 50 01
  • akademi@akademigd.com